• Blog
  • 16 oktober 2023
  • Geplaatst door TeamGeins

Sportcentrum Pleizier

Wat ooit begon met één bevlogen judoka die judoles in een gymzaaltje gaf, groeide uit tot een gerenommeerd sportcentrum dat tot ver over de stadsgrenzen bekendheid verwierf.

Sportcentrum Pleizier. Een begrip in Gein. Een begrip in Amsterdam Zuidoost.

Sportcentrum Pleizier bevindt zich midden in Gein, naast het eindpunt van metrolijn 50 aan het Wisseloordplein. Het sportcentrum heeft naast judolessen een heel divers aanbod.  Voor kickboksen, taekwondo en dans kun je er terecht maar Sportcentrum Pleizier biedt ook bodyshape, spinning, pilates en yoga. Er zijn individuele lessen en groepslessen. Ook is er fitness met een speciaal deel dat alleen toegankelijk is voor vrouwen.

Eén grote familie
‘We hebben een heel ruim aanbod,’ beaamt eigenaar Kaisan Pleizier. ‘Kinderen vanaf twee jaar kunnen hier al meedoen met Peuter- en Kleutergym. We zijn vooral op de jeugd gericht maar we hebben ook een uitgebreid programma voor volwassen. Senioren kunnen eveneens bij ons terecht. We hebben speciale 55+ lessen. Sportcentrum Pleizier is een familiebedrijf en dat zien we terug in onze gasten. Jong en oud van alle komaf weet ons te vinden.’

Van jongs af aan is Kaisan Pleizier betrokken bij Sportcentrum Pleizier. ‘Mijn vader Henny gaf eerst sportles in gymzaaltjes in de wijk. Toen de vraag groter werd dan zijn aanbod besloot hij zijn droom te volgen. In 1989 opende hij Sportcentrum Pleizier. Ik was toen twee jaar. Vanaf 2003 zijn we het samen gaan runnen. Na zijn overlijden vorig jaar heb ik de leiding samen met ons team verder opgepakt.’

In de volksmond gaan veel mensen nog steeds sporten bij Henny. ‘Dat is bijzonder,’ zegt zoon Kaisan. ‘Dat laat zien wat mijn vader voor de mensen heeft betekend en dat laat ook zien wat wij graag uitstralen: wij zijn één grote familie. Sportcentrum Pleizier heeft een verbindende functie in de wijk. Je kunt elkaar hier treffen, je kunt samen sporten, wat drinken en nieuwe contacten opdoen. Sportcentrum Pleizier verbindt de wijk en haar bewoners.’

Professioneel
Sportcentrum Pleizier werkt met een professioneel team van ruim veertig trainers. Kaisan Pleizier: ‘Voor de jongeren is het belangrijk dat ze sociaal sterker worden. Sporten draagt bij aan persoonlijke groei en aan het vergroten van weerbaarheid en zelfvertrouwen. We zetten daarbij in op discipline, respect, talentontwikkeling en veiligheid. Opvoeden doen we samen.’

‘Voor volwassenen,’ gaat de sportschoolhouder verder, ‘is het belangrijk dat er een divers aanbod is waarbij de sporters professioneel worden begeleid. Zowel individueel als in onze groepslessen. Daar staan we voor. Verder is het natuurlijk van belang dat iedereen zich hier thuis voelt.’

‘Wat de toekomst betreft heeft Kaisan Pleizier plannen te over. Niet zozeer in het uitbouwen van zijn sportschool maar meer richting het sporten in competitie verband. ‘Bij Sportcentrum Pleizier ligt nu de focus op recreatieve sportbeleving. Met bepaalde onderdelen zou ik me meer op het competitieve element van de sport willen richten. Met judo doen we het bijvoorbeeld heel goed. We draaien mee in de top van Noord-Holland. Dat zou ik uit willen bouwen naar andere onderdelen binnen onze sportschool.’

‘Ook zie ik mogelijkheden in het uitbreiden van ons aanbod richting kunst, cultuur en huiswerkbegeleiding. We zijn hier onlangs een pilot mee gestart en zien daarin zeker mogelijkheden voor de jeugd. Hou vooral onze website in de gaten https://sportcentrumpleizier.nl/ dan blijf je op de hoogte van ons aanbod. Je bent altijd welkom voor een proefles.’

 

 

Tekst en beeld door Ellen Jansen - Content Creator STUDIO1106

Deel
Gekopieerd!

Breaking news: Start bouw gegarandeerd!

De bouw van Geins staat gepland voor juni 2024. Er zijn nog woningen te koop. Bekijk het aanbod en schrijf je in voor jouw favoriete woning(en)!

Ja, laat mij de woningen zien